Sigorta
Buradasınız : Anasayfa >> Hizmetler

Tatkar Gümrük Müşavirliği olarak eşyanın SİGORTA kapsamında olmasına çok önem veriyoruz. Gerek ithalat işlemlerinde gerekse ihracat işlemlerinde ; proje , tasarım , imalat , ambalajlama aşamalarını başarıyla geçmiş ve alıcıya sevk edilmeye hazır hale gelmiş ticari eşyanın dar ya da geniş teminat altına alınarak sevkiyat sırasında meydana gelebilecek maddi hasarlara karşı sigortalanmış olması bir bakıma o zamana kadar yapılmış tüm çabaların sigorta altına alınmış olması anlamına geleceğinden MUTLAKA SİGORTA diyoruz. Piyasa koşullarında , rekabetçi fiyatlarla , 7 gün 24 saat hizmet esasıyla ve pratik çözümlerle yanınızdayız.

Sigorta Türleri:

1. Nakliyat Emtea Sigortaları
2. Taşıyıcı Sorumluluk Sigortaları

Sistemin Çalışması:

1. Nakliyat Emtia Sigortası ile taşınabilecek herhangi bir yükün, onu taşımaya uygun denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu nakil vasıtalarından biriyle bir yerden başka bir yere taşınması esnasında uğrayabileceği hasar ve kayıpları poliçede belirlenmiş genel ve özel şartlar kapsamında güvence altına alan sigorta türüdür.
2. Türkiye dahilinde karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının yaptıkları taşımalar ile ilgili, mal sahibine karşı mali sorumluluklarını, poliçede belirtilen şartlar ve limitler ile teminat altına alır.

Emtea Sigorta Türleri:

1. Institute Cargo Clauses ( A ) - Tüm Riskler (Geniş Kapsamlı Teminat):
Taşınan yükün çıkış deposundan varış deposuna ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararlara karşı koruma sağlar. Yükleme, boşaltma ve kısmı hasarlarda teminata dahildir.
2. Institute Cargo Clauses ( C )- Dar Kapsamlı Teminat:
Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir riziko neticesinde uğrayacağı zararlara karşın sigorta edilmesidir. Bu teminata girmeyen başlıca rizikolar, yükün çalınması, ıslanması ve eksilmesidir.
3. Tam Ziya Klozu:
Taşınan araçla malın birlikte tamamen hasarlanması ve kullanılmaz hale gelmesi haline karşı güvence verir.

Tatkar Gümrük Müşavirliği
  • Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Meriç Sokak No:6/27
  • Şirinevler- İstanbul / TÜRKİYE
  • Tel :+90 212 652 80 18-19
  • Mail : tatkar@tatkargumruk.com